Szarfa

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 07 czerwca 2017 roku, zmarł nasz druh

Ś.P.
Henryk Linowski

Msza święta żałobna zostanie odprawiona 9 czerwca 2017 r. o godzinie 14:00 w Parafii rzymskokatolickiej pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty przy ul. Bolesława Śmiałego 13 w Warszawie, po czym nastąpi odprowadzanie do grobu rodzinnego na cmentarz komunalny w Jawczycach.

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej Ursus wraz ze swoimi członkami składa kondolencje i wyrazy współczucia rodzinie, łącząc się w żałobie i smutku.

Zapraszamy do wsparcia akcji, każda kropla się liczy!

Piknik Krwiodawstwa Ożarów

Ostatniego dnia stycznia zakończyliśmy zbieranie misiów w ramach akcji "Twój MIŚ może zostać RATOWNIKIEM".

Dziękujemy wszystkim za wsparcie!

Szczególne podziękowania należą się dla instytucji, które dostarczyły dużą część maskotek:

Udało nam się zebrać około 250 misiów. Maskotki przekazaliśmy do Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, gdzie rozpoczną swoją służbę w szeregach straży pożarnej.

• Poniedziałek, 17 kwietnia 2017

Pomimo, iż pogoda nas nie rozpieszcza w tym roku, tradycyjnie już w Lany Poniedziałek wybraliśmy się do Parku Czechowickiego aby polać i pobawić się wodą.

Jak co roku, w szczególności w sezonie grzewczym przypominamy Czad czyli tlenek węgla to cichy zabójca.

Wspieramy kampanię informacyjną MSWiA "Czad i ogień - Obudź czujność"!

• Sobota, 8 kwietnia 2017

W sobotę odbyły się warsztaty z zakresu ratownictwa technicznego. Instruktorem był st. kpt. Rafał Podlasiński, specjalista i autor skryptu o ratownictwie technicznym. Druhowie uczyli się metod alternatywnych postępowania przy wypadku drogowym. Warsztaty te były dla nas pierwszymi tego rodzaju, na pewno nie ostatnimi. W najbliższym czasie będą ponawiane w celu utrwalenia i poszerzenia wiedzy. Serdeczne podziękowania kierujemy do st. kpt. Rafała Podlasińskiego za poświęcony czas i przekazaną wiedzę oraz do firmy Westico za udostępnienie samochodu do ćwiczeń.

• Poniedziałek, 31 października 2016
Znicz

"Życie człowieka jest jak płomień świecy...
Wystarczy podmuch wiatru żeby je zgasić..."

W tym roku zgasł płomień świecy naszego wieloletniego Prezesa. Ale to nie jedyny strażak, który odszedł na wieczna wartę. W przed dzień święta zmarłych wybraliśmy się na groby naszych druhow, dawniejsze i te bliższe naszym czasom. Zapaliliśmy znicze ku ich pamięci. Każde z tych miejsc kryje człowieka który poświęcił życie dla innych i zapisał się na kartach naszej historii.

Non omnis moriar.

• Piątek, 7 kwietnia 2017

W piątek 7 kwietnia OSP Ursus brało udział w Drodze Krzyżowej po ulicach Ursusa.

OSP Ursus Ważna Informacja

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej Ursus informuje, iż w wyniku rezygnacji z funkcji prezesa dh Grzegorza Sadzyńskiego, a następnie rezygnacji z członkostwa w zarządzie, zgodnie z zapisami statutu podjęto decyzję pozwalające dalej sprawnie funkcjonować OSP Ursus.

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej Ursus ukonstytuował się w następującym składzie:

• Prezes: dh Bartosz Mosica
  • Naczelnik/ Wiceprezes: dh Jacek Orłowski
  • Skarbnik: dh Grzegorz Jasiak
  • Sekretarz: dh Wioletta Radosz
  • Gospodarz: dh Tutkaj Paweł
  • Członek Zarządu do spraw technicznych: dh Brzeziński Szymon
  • Członek Zarządu: dh Zbigniew Kaliszyk

Druhowie Wioletta Radosz oraz Zbigniew Kaliszyk zostali powołani do zarządu jako nowi członkowie. Tym samym Zarząd zdecydował się rozszerzyć swój skład do 7 osób, zgodnie z ilością jaką ustaliło Walne Zebranie.

Zmiany dokonano formalnie, stosownymi uchwałami, podczas dwóch zebrań 13 września oraz 28 września. Na pierwszym zebraniu zarządu obecna była Komisja Rewizyjna OSP Ursus. Aktualnie Zarząd oczekuje na wprowadzenie odpowiednich zmian w KRS.

• Piątek, 7 kwietnia 2017

W Piątek gościliśmy w Zespole Żłobków nr 26 ul. Wapowskiego 1. Jak zwykle spotkaliśmy się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony dzieci, które miały okazję obejrzeć sprzęt strażacki oraz polać wodą. Bardzo dziękujemy za zaproszenie

• Sobota, 17 września 2016

W sobotę 17 września braliśmy udział w pikniku zorganizowanym przez OSP Warszawa Radość z okazji ich 90-lecia. Na miejscu było wiele zaprzyjaźnionych jednostek, a atmosferę umilała orkiestra z OSP Karczew. Mieliśmy tam swoje stoisko, na którym uczyliśmy pierwszej pomocy. Zorganizowaliśmy również pokaz pierwszej pomocy na scenie oraz ratownictwa drogowego. Więcej zdjęć znajdziecie na stronach OSP Warszawa Radość